Flautas spēle

Programmas kods: 20V 21 2031
Licences numurs: P_1344
Licences izsniegšanas datums: 26.06.2019.

Flautas ģimene sevī ietver daudzus instrumentus- pāna flauta, īru stabulīte (penny whistle),blokflauta, koka šķērsflauta, mūsdienu (Bēma vai franču sistēmas) variants, kuri plaši tiek spēlēti, apgūstot skolās, kā arī pikolo, alta, basa un, visbeidzot, kontrabasa flauta. Flautu vislabāk apgūt, kad bērnam nomainījušies priekšējie piena zobi uz kaula zobiem. Tad var spēlēt līdz vecumdienām, jo princips ir vienkāršs- ķermenis darbojas kā dziedāšanā (vislabāk to reprezentē operdziedāšana), plus lūpas darbojas, vadot gaisu uz augšu, uz leju, uz priekšu, kā pūšot pieneņpūkas. 

Izglītības programmas Flautas spēle mērķis ir radīt priekšnosacījumus audzēkņa mūzikas uztveres, izpratnes un praktiskās-muzikāli radošās – darbības pieredzei nepieciešamo zināšanu apguvei; muzikālo un radošo spēju attīstībai un flautas spēles pamata prasmju veidošanai, motivējot audzēkni atbilstoši savām spējām un interesēm turpināt flautas spēles apguvi nākamajā izglītības pakāpē.

Flautas spēles nodarbības notiek 2 reizes nedēļā, solfedžo – 2 reizes nedēļā. No 5. klases 1 reizi nedēļā notiek vispārējās klavieres un mūzikas literatūra. Kolektīvās muzicēšanas stundu skaits vienā nedēļā – no 1 stundas jaunākajās klasēs līdz 3 stundām vecākajās klasēs.

Mācības Flautas spēlē uzsāk paralēli vispārizglītojošās skolas 1.- 2. klasei. Mācību ilgums 8 gadi.

Ozolnieku Mūzikas skola

NOSLĒDZIES XII Starptautiskais mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss Pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem OZOLNIEKI 2023 🎶


Gandarījums par paveikto darbu, pozitīvas emocijas gan pašiem, gan dalībniekiem un viesiem!
Konkursā šogad piedalījās 73 dalībnieki no 32 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skolām saksofona, trompetes, eifonija, klarnetes, kā arī trombona, fagota un mežraga spēlē un žūrija piešķīra:
I grupā – sešas III vietas, astoņas II vietas un četras I vietas
II grupā – piecas III vietas, sešas II vietas un trīs I vietas
III grupā – vienu III vietu, trīs II vietas, divas I vietas un Grand Prix!
Paldies konkursa žūrijai Artūras Urniežius, Lauris Amantovs, Indriķis Veitners, Katrīna Kivleniece – Cābule, Ieva Sloka, Guntis Supe, Maigonis Makars!
Vēlreiz sveicam visus laureātus un lielā Grand Prix ieguvēju Artu Anšmiti, skolotājs Uldis Folkbergs, Engures Mūzikas un mākslas skola 👏
Paldies Elvas Mūzikas skolas saksofonu trio un Tiit Veigel par izjusto un muzikālo sniegumu noslēguma koncertā!
Bez pārsteigumiem neiztikt – šogad pirmo reizi konkursa vēsturē apbalvojām arī konkursa labāko koncertmeistari – Maiju Lūkinu, Limbažu Mūzikas un mākslas skola!
Konkursā startēja arī 7 Ozolnieku Mūzikas skolas audzēkņi, priecājamies par viņu panākumiem:
II vieta – Krišjānis Kviesītis, 4. trompetes klase, skolotājs Vilnis Dumpis, koncertmeistare Antra Upeniece
II vieta – Ārons Vītiņš, 3. trompetes klase, skolotājs Vilnis Dumpis, koncertmeistare Antra Upeniece
II vieta – Markuss Jēkabsons, 6. trompetes klase, skolotājs Vilnis Dumpis, koncertmeistare Antra Upeniece
III vieta – Elza Portnaja, 1. saksofona klase, skolotājs Alberts Kekļa, koncertmeistare Helga Gūtšmite
Paldies visiem skolotājiem un koncertmeistariem par ieguldīto darbu un visiem labajiem vārdiem, kurus saņēmām par konkursu un tā norisi! 💚
Tiekamies nākošajā gadā konkursā OZOLNIEKI 2024 !!! 🎶